Autumn Serenade – top gotowy!

Autumn Serenade - gotowy top

Autumn Serenade – gotowy top

W ubiegłym tygodniu dojechały do mnie z USA brakujące tkaniny, potrzebne do dokończenia Autumn Serenade. W niedzielę na pierwszy ogień poszło skończenie topu – udało się i efekty można zobaczyć na fotkach – zrobiłam próbną przymiarkę całości do łóżka. Niestety, kanapkowanie muszę odłożyć – nie mam ani takiej ilości ovaty, ani agrafek – oba brakujące elementy zostały już zamówione (agrafek zamówiłam prawie 400 szt. – drugie tyle, co mam) i tylko mam nadzieję, że przed świętami dadzą mi radę je dostarczyć.

Top wyszedł ogromny, to największa narzuta, jaką dotąd szyłam (a nie szyłam ich zbyt wiele, to fakt). Ma wymiary 220 cm x 260 cm – to niemal 6 m kwadratowych narzuty! Wizja pikowania trochę mnie przeraża, tym bardziej, że cały czas nie mam pomysłu, w jaki sposób wypikować kalejdoskopowy środek. Wydaje mi się, ze trudno będzie zrobić SITD (czyli stitch-in-the-ditch) – wiele warstw zszytych ze sobą trójkątów będzie chyba trudna do „przejechania” igłą, zwłaszcza w środkach. Co do czarnych ramek, pierwotnie chciałam wypikować wzory wielokolorową nicią, ale doszłam do wniosku, że za bardzo będzie to konkurować z kalejdoskopami i jednak użyję nici czarnej.

Próbowałam znaleźć inspiracje w sieci – przy okazji odkryłam na flickr wiele gotowych OBW do podziwiania i inspirowania się 🙂

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *