BBQA blok #1.1

Nie doczekałam się jeszcze transportu tkanin, więc musiałam wybrać coś z obecnej zawartości szafy. Czego mam najwięcej? Co za niespodzianka, zieleni 🙂 Postanowiłam więc je zużyć, przynajmniej nie będą się marnować w szafie. Dzisiaj pocięłam i przygotowałam pierwsze trzy bloki, wydrukowałam instrukcję, przygotowałam sobie prosty lightbox i naniosłam znaczniki na pierwsze 3 bloki – jednym słowem, nadrobiłam ostatnie 2 tygodnie z Quilt Along. Udało mi się również wypikować blok #1.1 i dzięki temu jestem z akcją na bieżąco.
Jakie wnioski z pikowania? Jest ich kilka:

  • inny kolor nici w bębenku nie jest tak dobrym pomysłem, na jaki wyglądał – niestety, gdzieniegdzie minimalnie widać zieleń w miejscu ukłucia igły i troszkę mnie to drażni. Następny blok będę pikować z oboma nićmi identycznymi.
  • Do środka dałam dość puchate wypełnienie – poliester o gramaturze 110 i niestety, trudno skanapkować pojedynczy blok z tej grubości ovatą tak, żeby dół się nie marszczył. Do przemyślenia, czy nadal iść w tą grubość, chociaż lubię puchate narzuty.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *