Płaszczyk odsłona pierwsza

Szaleństwo padło na moją głowę … szyję płaszcz. Zimno się zrobiło i daje mi to kopa, żeby działać; oczywiście gdyby nie pogoda, zaczęłabym od banalnej spódnicy z półkola, a tak – jest płaszcz!

Stwierdzam, że przygotowania – rysowanie, cięcie itp. – są hmmm mało fascynujące 😉 ale niezmiernie ważne. Nie da się (oczywiście gdy się nie ma doświadczenia, jak ja) nadrabiać miną przy szyciu i wymyślać na gorąco, jak poprawić błędy krojenia. W moim własnym interesie jest dokładność na każdym etapie, ha. Co z tego, że starałam się być BARDZO dokładna, jak wybrałam sobie wyjątkowo niewdzięczny, gruby materiał (80% wełny). Płaszcz będzie bardzo ciepły, to już wiem, ale uszycie go… to wyzwanie.

Oczywiście – gdzie szycie, tam i prucie. Prułam już kilka razy – ale dzięki temu szwy boczne na przykład ładnie mi się schodzą, jak w patchworku 😉 Skrzywienie! Natomiast muszę powiedzieć, że maszyna szyje cudownie. Nawet bardzo grube warstwy tkanin łyka bez problemu. Pierwszy raz, przy szyciu, faktycznie skupić mogłam się na tworzeniu końcowego produktu, a nie na walce z oporną materią. Super!

Po całym weekendzie walki mam w zasadzie uszyty kadłub (? nie wiem, jak nazwać tą część) – czyli wszystko poza rękawami i podszewką 😉 Nie jest źle, chociaż po sfotografowaniu w dziennym świetle widzę, że plecy zwłaszcza nie układają się zbyt rewelacyjnie – coś się koszmarnie marszczy! Nie mam pojęcia, co zrobiłam źle i – gdzie mam poprawić. Może nieocenione forum pomoże?

Szary płaszcz - etap 1 przód

Szary płaszcz – etap 1 przód

 

Szary płaszcz - etap 1 tył

Szary płaszcz – etap 1 tył

Tak czy inaczej, płaszczyk okazał się dość „przy ciele” (hmmm, po zerknięciu na fotki w Burdzie nie wiem, czego się spodziewałam, on ma taki fason!). Wiem też, że stójka nie była aż tak dobrym pomysłem, na jaki wyglądała (obstawiam, że zdrapię sobie nią cały makijaż). Plus jest taki, że na pewno w nim nie zmarznę 🙂

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *